Закон і Бізнес


Суддя ВС, який воює на фронті, піддав жорсткій критиці заст. глави ОП Смирнова


Суддя Касаційного господарського суду Іван Міщенко.

27.02.2023 18:19
4491

Однією з ознак судової реформи стане відсутність такої незрозумілої посади в Офісі Президента, як заступник глави, який відповідає за її проведення.


На цьому наголосив суддя Касаційного господарського суду Іван Міщенко, який воює в лавах ЗСУ і нині очолює конкурсну комісію з відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, повідомляє «Закон і Бізнес».

Серед іншого, журналіст «Суспільного» запитав І.Міщенка, як він розцінює критику роботи Верховного Суду з боку заступника глави Офісу Президента Андрія Смирнова. Адже останній, зокрема, вважає, що не спрацювали процесуальні фільтри, які повинні були зменшити наплив справ до ВС. Й А.Смирнов фактично натякнув на необхідності нового реформування і ВС.

І.Міщенко нагадав, що мета запровадження цих фільтрів була політичною, а не юридичною. «Окрім того, що учасники судових процесів і судді повинні посилатися на відповідні процесуальні норми, по суті більше нічого не змінилося. З’явився новий, досі не дуже зрозумілий юридичній спільноті інститут — закриття касаційного провадження», — пояснив він.

«А що тепер? Претензії щодо фільтрів? Ще й від людини, яка займає незрозумілу посаду в Офісі Президента, і чиїх повноважень немає в жодному нормативному акті? Аліменти, пенсії чи щеплення — неважливі справи? Серйозно?!», — відреагував І.Міщенко.

«Ви питали про завершення судової реформи. От ще однією ознакою буде відсутність такої посади», — підсумував суддя ВС.

Закон і Бізнес