Закон і Бізнес


Дисциплінарну справу стосовно адвоката Монтян розглянуть у Житомирі


.

10.02.2023 16:51
7895

Стало відомо, що питання притягнення адвоката Тетяни Монтян до дисциплінарної відповідальності за скаргою на неправомірну поведінку розгляне кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Житомирської області.


Про це виданню «Закон і Бізнес» розповіли у Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури.

Там підтвердили факт надходження скарги 1 лютого 2023 року і передачі її для розгляду до КДКА регіону.

Згідно із частиною третьою статті 33 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», дисциплінарне провадження стосовно адвоката здійснюється кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури за адресою робочого місця адвоката, зазначеною в Єдиному реєстрі адвокатів України.

За даними ЄРАУ робоче місце адвоката Т.Монтян знаходиться у Києві. Водночас, КДКА м. Києва наразі не сформована, і кворум, необхідний для прийняття рішень і реалізації дисциплінарних повноважень, відсутній.

Зважаючи на це, скарги на поведінку столичних адвокатів яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності, передаються до ВКДКА для подальшого їх скерування на розгляд до КДКА іншого регіону (рішення РАУ від 15.12.2021 №130).

Скарга на неправомірну діяльність адвоката Т.Монтян надійшла на адресу ВКДКА 1 лютого і з урахуванням вказаних положень була передана для розгляду по суті до КДКА Житомирської області, - зауважили в секретаріаті ВКДКА. Саме цей орган адвокатського самоврядування тепер зобов’язаний розглянути матеріали відповідно до процедурних положень Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність.

«У разі порушення присяги адвоката, систематичного або грубого одноразового порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури, дисциплінарні органи адвокатури виносять найсуворіше стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю», - пояснює практику застосування КДКА норм профільного закону голова ВКДКА Сергій Вилков.

Нагадаємо, з ЄРАУ у минулому році виключили адвокатів Валентина Рибіна та Сергія Комлєва (рішення КДКА Тернопільської області від 02.09.2022 та рішення КДКА Полтавської області від 11.08.2022 відповідно).

При цьому, зазначає очільник ВКДКА, повинні бути дотримані вимоги Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність. «Зробити у Фейсбуці пост з обуренням чи залишити гнівний коментар, коли побачив порушення, явно недостатньо, - зауважив С.Вилков. – По-перше, питання про дисциплінарну відповідальність ініціюється виключно за скаргою, яку може подати кожен, кому відомі факти протиправної поведінки. Тобто особа має підготувати і подати скаргу до КДКА відповідного регіону. По-друге, на підтвердження обставин, якими обґрунтовується скарга, заявник має надати докази. Або, в разі неможливості, зазначити докази, які не може отримати. Тоді, на його прохання, комісія адвокатури витребовує їх власними силами».

«На відміну від правоохоронних органів, комісія не вправі самостійно ініціювати розслідування. Дисциплінарна палата виступає в ролі квазісудового органу, що розглядає справу на засадах змагальності. При цьому згідно із ст. 70 Правил адвокатської етики, обов'язок доказування вини адвоката покладається на особу, яка ініціює питання його дисциплінарної відповідальності», - резюмував С.Вилков.

Нагадаємо, сьогодні, 10 лютого адвокату Тетяні Монтян, яка виїхала до Росії у 2021 році і публічно виправдовує російську збройну агресію проти України, повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Закон і Бізнес