.
Оскільки, що б ми не робили в усіх інших сферах, якщо не буде реформована сфера правосуддя, то усі інші антикорупційні зусилля будуть розбиватися об цю стіну нереформованого судочинства.
Про це заявив заступник голови НАЗК Андрій Вишневський під час презентації розділу 2.1. «Справедливий суд, прокуратура та органи правопорядку» проекту Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки.
Наразі триває громадське обговорення цієї програми.
За словами чиновника, зважаючи на тривалу розробку та ухвалення Антикорупційної стратегії, зараз одним із важливих аспектів є актуалізація проблем і заходів, які будуть включені в проект програми.
Під час презентації експерти обговорили низку проблем запобігання корупції в судах, прокуратурі та органах правопорядку, проведення незалежного оцінювання роботи антикорупційних органів, а також механізми їх вирішення.
Проблема, на думку НАЗК полягає в тому, що у суспільстві спостерігається тенденція щодо збільшення рівня недовіри до органів у системі правосуддя. Закон не визначає доброчесність як кваліфікаційну вимогу до членів Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.