Закон і Бізнес


Підхід до формування гонорарної політики озвучили в НААУ


Фото: wikiHow

20.10.2022 16:34
4469

Рекомендації для адвокатів та розумні орієнтири у питаннях визначення розміру та отримання винагороди за надану правову допомогу розробить робоча група при Національної асоціації адвокатів України.


Нещодавно відбулося її перше засідання, в ході якого було визначено завдання, передає «Закон і Бізнес».

Повідомляється, що рекомендації робочої групи базуватимуться на принципі свободи договору і захисті прав та інтересів як клієнтів, так і адвокатів. Встановлювати обмеження в питаннях формування гонорару в НААУ не планують.

Отже, завданнями робочої групи визначені:

1.Рекомендаційна та методична допомога адвокатам в питаннях визначення винагороди за надану правову допомогу. Будуть напрацьовані кілька варіантів, не обмежуючись якими, але поміж з яких адвокат може обрати найбільш прийнятний для врегулювання фінансових питань із клієнтом.

2.Від імені адвокатської спільноти розтлумачити та пояснити суддям, які приймають рішення про відшкодування витрат на правову допомогу, особливості визначення розміру гонорару адвоката, що має призвести до зменшення випадків, коли суди на власний розсуд зменшують розмір відшкодування витрат на правову допомогу.

3.Роз’ясненння клієнтам адвокатів порядку визначення   винагороди за надану правову допомогу.  Важливим аспектом є також підвищення обізнаності та побудови культури відносин клієнта з адвокатами в питаннях визначення розміру гонорарів та порядку їх оплати.

4. Визначення орієнтирів для врегулювання питань винагороди адвокатів під час воєнного стану в Україні.

Адвокатам пропонують надсилати пропозиції на електронну адресу info@unba.org.ua

Закон і Бізнес