Закон і Бізнес


Ще одна країна може вийти з-під британської корони


Острови Антигуа і Барбуда були колонізовані Британією ще у XVII столітті.

13.09.2022 10:51
3518

Антигуа і Барбуди протягом 3 років можуть провести референдум з приводу того, чи залишати британського монарха главою держави, чи повністю перейти до республіканської форми правління.


Про це заявив прем’єр країни Гастон Браун після того, як Карла III було затверджено королем, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на Бі-Бі-Сі.

Г.Браун наголосив, що цей крок не є ворожим актом, і що він проведе референдум у тому випадку, якщо його переоберуть наступного року. «Думаю, що більшість людей взагалі не замислювалися над цим питанням», — сказав прем’єр.

Нині ціла низка країн переглядає роль монархії. Г.Браун сказав, що перетворення на республіку стане «останнім кроком на шляху до завершення циклу незалежності та перетворення на справді суверенну націю».

Раніше Австралія виключила можливість такого голосування у найближчі 4 роки. Смерть королеви знову порушила питання ролі монархії у країні. При цьому її прем’єр Ентоні Албаніз зазначив, що найближчим часом подібні конституційні питання не стоять на порядку денному.

Крім Великої Британії, король Карл III став главою 14 держав — це Антигуа і Барбуда, Австралія, Багами, Беліз, Канада, Гренада, Ямайка, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент та Гренадини, Соломонові острови та Тувалу.

Минулого року Барбадос прийняв присягу свого першого президента після того, як парламент країни усунув королеву від посади глави держави.

ВВС