Закон і Бізнес


Чому думати це шкідливо, з’ясували вчені


Урешті-решт, як стверджував класик, що більше думаєш, то більше заплутуєшся.

25.08.2022 16:13
14052

Якщо ви відчуваєте втому, немає бажання щось робити, то не виключено, що причина — у тривалому розумовому процесі, який забруднив мозок токсичними хімічними речовинами.


Такого висновку дійшли французькі вчені, провівши низку досліджень, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на Science Daily.

Річ у тім, що коли людина посилено думає, у префронтальній корі головного мозку накопичуються потенційно шкідливі речовини, зокрема глутамат. Він є збуджуючим нейротрансмітером у нервовій системі, нейронах мозочка та спинного мозку. Внаслідок цього відчувається когнітивна втома.

Так організм подає сигнал: настав час відпочити, щоб зберегти цілісність функціонування мозку. «Втома — це свого роду ілюзія, створена мозком, щоб змусити нас припинити все, що ми робимо, і перейти на більш приємну діяльність», — прокоментував результати один із вчених.

У цілому глутамат необхідний для більшої частини щосекундного функціонування мозку, проте його кількість має жорстко контролюватись. Коли цієї речовини стає забагато, це може порушити тонкий баланс сигналів, погіршити передачу інформації і навіть спричинити важке отруєння.

Вчені рекомендують такі основні ліки: відпочинок та сон. Під час сну глутамат виводиться із мозку. Також вони радять уникати ухвалення важливих рішень, коли ви відчуваєте втому.

Дослідники сподіваються, що їхня робота допоможе у боротьбі з емоційним вигорянням в офісних працівників.

Science Daily