Підраховано, що за 2019—2021 рр. програма заощадила громадянам Китаю 1,7 млрд робочих годин.
Штучний інтелект тепер підключений до комп’ютера кожного судді на території Китаю. Програма автоматично пропонує номери схожих судових справ, а також рекомендує закони та ухвали.
Про це йдеться у звіті Верховного народного суду КНР, повідомляє «Закон і Бізнес» із посиланням на South China Morning Post.
Smart court SoS system of systems також складає проекти юридичних документів та виправляє людські помилки у вироках. Зазначається, що штучний інтелект скоротив середнє навантаження на суддів більш ніж на третину.
Система також скоротила витрати китайців на юридичні послуги: у зазначений період громадяни заощадили понад 300 млрд. юанів ($45 млрд). Це приблизно половина від загальної суми гонорарів адвокатів у Китаї минулого року.
Нагадаємо, що міністр цифрових трансформацій Михайло Федоров цьогоріч у Давосі розповів, що замість суддів в Україні буде штучний інтелект. Зокрема, за його прогнозами, у 2030 році адміністративні суди України працюватимуть зі штучним інтелектом.