Закон і Бізнес


Працівникам ДБР роздадуть зброю


13.07.2022 13:26
3191

Особи рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань отримають право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю під час виконання службових обов’язків.


Відповідною нормою, що діятиме під час воєнного стану, пропонується доповнити Прикінцеві та перехідні положення Закону про ДБР. Текст відповідного проекту Закону №7552 з’явився на сайті ВР, передає «Закон і Бізнес».

Застосовувати додаткові повноваження працівники ДБР будуть у випадках, на умовах та в порядку, передбачених Законом «Про Національну поліцію».

Перелік посад, яким надається право зберігати, носити та застосовувати вогнепальну зброю і спеціальні засоби, затверджуватиме директор Державного бюро розслідувань. Він же визначатиме Порядок зберігання і носіння цих засобів.

За чинним законом носити та використовувати вогнепальну зброю вправі лише уповноважені працівники спеціального підрозділу фізичного захисту ДБР. Але цей підрозділ, відзначають автори ініціативи, зараз не в змозі забезпечити безпеку працівників відомства під час проведення слідчих та оперативно-розшукових дій.

Закон і Бізнес