Закон і Бізнес


Нові правила для Інтернет-ринків прийняті в ЄС


За нове регулювання для цифрового сегмента проголосували 539 із 623 євродепутатів.

06.07.2022 10:37
1880

Те, що незаконно в оффлайні, буде незаконним і в онлайні. Під цим девізом Європарламент схвалив два ключові закони, спрямовані на захист громадян у цифровому світі.


Нові нормативні акти замінять директиву про електронну комерцію, прийняту понад 20 років тому, повідомляє «Закон і Бізнес» із посиланням на Euronews.

На виконання нового закону про цифрові послуги такі великі технологічні компанії, як Facebook або Google, повинні будуть активніше виявляти та усувати незаконний контент. Заборонені будуть деякі типи адресної реклами, наприклад, націленої на дітей або надмірне використання особистих даних.

Закон про цифрові ринки не дозволить американським технологічним гігантам зловживати своїм домінуючим становищем в Європі. Наприклад, коли користувачі будуть купувати новий телефон або комп’ютер, вони повинні мати можливість обрати віртуального помічника або браузер, а в якості основної пошукової системи віддати перевагу якомусь невеликому пошуковику або залишити вже встановлений.

Ці два закони прийнято для того, щоб краще регулювати Інтернет, який єврокомісару з внутрішнього ринку Тьєррі Бретону нагадав «дикий захід». Європарламент відкинув звинувачення у тому, що він ухвалив антиамериканські закони. Доповідач з цього питання вважає, що будуть дотримуватися інтереси всіх користувачів:

Нові закони також вимагають, аби скасувати підписку на онлайн-послуги було так само просто, як і підписатися на них. Інтернет-магазини будуть зобов'язані гарантувати безпеку товарів. Порушників нових правил штрафуватимуть, а у разі повторних порушень передбачено заборону на їхню діяльність в ЄС.

Закон і Бізнес