Закон і Бізнес


З’явився сервіс генерування заяв до ЄСПЛ


.

22.06.2022 15:04
1811

Українці, які постраждали від російської агресії, отримали можливість звернутися до Європейського суду з прав людини за допомогою онлайн-сервісу.


Про це повідомляють в Українській Гельсінській спілці з прав людини, передає «Закон і Бізнес».

За словами правозахисників, кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5 000 до 30 000 євро.

Для цього потрібно подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту, коли ви постраждали від російської агресії, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.

Аби подати заяву необхідно заповнити форму на сайті, завантажити документ на комп‘ютер, роздрукувати його, покласти у конверт та наклеїти на нього адресу ЄСПЛ (вона сформується автоматично при заповненні заяви на сайті). Після цього заяву необхідно надіслати в одному з відділень Укрпошта  (послуга безоплатна).

Система містить перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: це — загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, згвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і орієнтує громадян, що саме потрібно вказати.

Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

В УГСПЛ попереджають, що строк розгляду заяви може становити від одного року.

Закон і Бізнес