Закон і Бізнес


Відсутність у РФ судового імунітету: додаткові правові висновки (текст)


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

22.06.2022 13:43
1067

Як повідомляв «ЗіБ», Верховний Суд висловив правову позицію про відсутність у РФ судового імунітету. Касаційний цивільний суд навів додаткові правові висновки щодо такої позиції.


У постанові від 18.05.2022 у справі №760/17232/20-ц КЦС наголосив, що «підтримання імунітету Російської Федерації є несумісним із міжнародно-правовими зобов’язаннями України в сфері боротьби з тероризмом», інформує «Закон і Бізнес».

Також наголошено, що «підтримання юрисдикційного імунітету РФ позбавить позивача ефективного доступу до суду для захисту своїх прав, що є несумісним з положеннями §1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Підкреслено, що «судовий імунітет РФ не застосовується з огляду на звичаєве міжнародне право, кодифіковане в Конвенції ООН про юрисдикційні імунітети держав та їх власності (2004)».

З огляду на це, КЦС дійшов висновку, що «РФ не має підстав посилатися на імунітет для уникнення відповідальності за заподіяні збитки майну позивача». Останній звернувся із позовом до РФ про відшкодування моральної шкоди в розмірі 1 млн грн. Позивач обгрунтував свої вимоги тим, що не може приїхати на свою батьківщину до Автономної Республіки Крим, оскільки відразу буде підданий катуванню та нелюдському поводженню, як учасник бойових дій, що завдає йому моральних страждань та болю.

З текстом постанови можна ознайомитися тут.

Закон і Бізнес