Закон і Бізнес


Змінено правила звітності та інвентаризації підприємств

на період дії воєнного стану


.

13.06.2022 13:17
1103

Підприємства, які у період дії воєнного стану не подали проміжну, річну фінансову звітність та консолідовану звітність у визначені строки, подають таку звітність протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану за весь період.


Таке правило встановлене у Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабміну від 28.02.2000 № 419. Постанова від 10 червня 2022 р. № 667 про внесення змін до Порядку оприлюднена на Урядовому порталі, передає «Закон і Бізнес».

За загальним правилом перед складанням річної фінансової звітності обов'язкове проведення інвентаризації активів та зобов'язань підприємства.

Але підприємства, які мали (мають) місцезнаходження в районах проведення воєнних (бойових) дій у період дії воєнного стану, або підприємства, структурні підрозділи (відокремлене майно) яких розташовані на (в) таких територіях (районах) вказаною постановою тепер проводять інвентаризацію у разі можливості безпечного та безперешкодного доступу уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал підприємств.

А керівники таких підприємств у разі встановлення фактів викрадення (розкрадання), нестачі, знищення (псування) майна можуть прийняти рішення про проведення інвентаризації такого окремо визначеного майна на день встановлення таких фактів.

Закон і Бізнес