Закон і Бізнес


У світі стали частіше страчувати, хоча й у меншій кількості країн — Amnesty International


Іноді засуджених до страти в Ірані можуть вибачити в останній момент.

24.05.2022 16:19
898

За даними правозахисників, у 2021 році кількість страт зросла у річному виразі на 20%. Водночас, кількість країн, що застосовують смертну кару, скоротилася до мінімуму.


Amnesty International зафіксувала тоірк щонайменше 579 страт у 18 країнах, випливає з доповіді, оприлюдненої сьогодні в Берліні, інформує «Закон та Бізнес» із посиланням на DW.

Експерти зазначають, що реальна кількість страт, напевне, значно вища, оскільки в Китаї, де виноситься і виконується найбільша кількість смертних вироків, відповідна інформація вважається державною таємницею, тому дані щодо КНР не враховуються. У доповіді також не враховуються дані щодо В’єтнаму та Північної Кореї через відсутність офіційної статистики та незалежної інформації.

У той же час AI зазначає, що, незважаючи на приріст кількості страт у всьому світі, дані за 2021 рік – одні з найнижчих за останні 10 років. Скоротилося до мінімуму за весь час ведення статистики й кількість держав, де досі застосовується смертна кара — до 18.

За даними правозахисників, найбільше офіційно зареєстрованих страт мало місце в Ірані (не менше 314), Єгипті (83), Саудівській Аравії (65) та Сирії (24). Зростання кількості страт пов’язане насамперед із збільшенням кількості злочинів, пов’язаних з наркотиками. Кожною четвертою страченою була жінка.