Закон і Бізнес


Допомога ВПО: хто і скільки отримає пояснили в Мінінтеграції


.

12.05.2022 09:09
8143

У травні 2022 року держава обмежила надання щомісячної допомоги громадянам України у зв’язку із агресією Росії проти України. Хто саме і скільки може отримати – прокоментували в Мінінтеграції.


Згідно з постановою Кабінету Міністрів  від 16.03.2022 № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією РФ проти України», отримувати щомісячну допомогу від держави мають право наступні категорії осіб:

- громадяни, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії, або тих, які знаходять в тимчасової окупації чи в оточенні (блокуванні);

- громадяни, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Допомога на проживання для цих категорій внутрішньо переміщених осіб надається у наступних розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;

для інших осіб – 2 000 гривень.

Крім цього, одноразову допомогу можуть також отримати особи, які евакуюються із районів проведення бойових дій. Такі виплати проводить Укрзалізниця. А також одноразову допомогу від місцевої влади отримують особи, які проживають в деокупованих регіонах.

Закон і Бізнес