Закон і Бізнес


В РСУ відповіли на закиди про «судову мафію»

... та скасування судової реформи


.

19.04.2022 14:06
4490

Рада суддів України виконувала і буде виконувати вимоги чинного законодавства. Жодних ініціатив від РСУ та особисто голови РСУ, спрямованих на скасування судової реформи не було, немає і не буде.


Про це заявив голова РСУ Богдан Моніч у відповідь на заяву глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна про намагання «судової мафії скористатись війною, щоб повністю відновити владу».

Він зауважив, що ніяких намагань «скасувати ключову реформу країни й заповнити вакантні місця у ВРП без перевірок на доброчесність Етичною радою» не було і не здійснювалося.

Водночас, сьогодні вкрай важливим є відновлення окремих функцій ВРП на тимчасовій основі (наприклад надання згоди на затримання судді за скоєння державної зради).

Однак ні голова РСУ, ні Рада суддів України не ініціювали це питання, а лише долучилася до обговорення вже запропонованих моделей. Особиста позиція голови Ради суддів України полягає в тому, що усі запропоновані моделі не відповідають Конституції України.

На думку Б.Моніча, найбільш оптимальним способом відновлення повноважень ВРП на цьому етапі є той, що вже запропонований законодавцем – обрання членів ВРП за визначеними процедурами, тобто за участю Етичної ради.

«Вимагаю від пана Шабуніна припинити обливати брудом суддівський корпус і мене особисто, займатися відвертими інсинуаціями, прикриваючись боротьбою з корупцією. Пропоную скерувати свої зусилля на повернення до роботи Етичної ради у повному складі, адже всі законні можливості для цього є. Представники української частини Етичної ради перебувають у Києві і готові приступити до виконання своїх функцій», – наголосив очільник РСУ.

Нагадаємо, нещодавно Голова ВС Всеволод Князєв розповідав, що вже найближчим часом «найбільш оптимальний варіант» розв’язання проблеми непрацюючої ВРП, узгоджений усіма зацікавленими сторонами, буде внесений на голосування у Верховній Раді України.

Закон і Бізнес