Закон і Бізнес


Податковий борг тепер можуть стягнути без судового рішення


14.01.2022 14:55
3310

Відтепер рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків може прийматися без звернення до суду.


Відповідні зміни, внесені до п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України Законом України від 30 листопада 2021 року №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», набрали чинності 1 січня 2021 року, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

«Позасудова процедура стягнення застосовуватиметься до податкового боргу, що виник в результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення» - йдеться в повідомленні прес-служби Управління.

Рішення про це може прийняти керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу якщо:

 - податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (без обмежень по сумі);

 -  борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого грошового зобов’язання;

 - у разі відсутності чи наявності у меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково чи надміру сплачених ним грошових зобов’язань або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Тобто, у випадку наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу приймається контролюючим органом в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави.

Проте це не стосується податкового боргу, що виник через несплату донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов’язань – як і раніше, він стягуватиметься на підставі рішення суду.

Закон і Бізнес