Закон і Бізнес


В Україні вводять бустерну дозу вакцини від COVID-19 для всіх вакцинованих


06.01.2022 14:42
2011

Усі вакциновані віком від 18 років зможуть отримати бустерну дозу вакцини, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.


Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, передає «Закон і Бізнес».

Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Бустерну дозу можна отримати в будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Зазначається, що для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

А за відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

«На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому варіантом “Омікрон”, значно нижча у порівнянні з варіантом “Дельта” і швидко знижується з плином часу, особливо серед людей старшого віку. Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19» - зауважили в Міністерстві.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Нагадаємо, що бустерна доза в Україні раніше передбачалася для людей віком від 60 років, медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу.

Закон і Бізнес