Закон і Бізнес


Низька зарплата, велике навантаження і втрата кадрів – на що поскаржилися владі в ТААС


.

06.12.2021 11:58
4209

Розмір заробітної плати працівників суду не забезпечує належний рівень їхнього життя, суперечить вимогам часу і не відповідає рівню покладених на них обов’язків і відповідальності. До того ж, розмір заробітної плати працівників апарату суду постійно зменшується.


На це поскаржилися працівники апарату Третього апеляційного адміністративного суду у листі-зверненні до владних органів України, передає «Закон і Бізнес».

Працівники апарату Третього апеляційного адміністративного суду просять вирішити ситуацію щодо низької заробітної плати, яку отримують у суді. У зв’язку з неналежним розміром заробітної плати співробітників суду відбувається постійна втрата кадрів. Так, з початку 2021 року з Третього апеляційного адміністративного суду звільнилося 25 працівників.

 «Розмір заробітної плати працівників апарату суду не забезпечує належний рівень їхнього життя, суперечить вимогам часу і не відповідає тому рівню обов’язків і відповідальності, які покладені на працівників апаратів судів при виконанні ними функцій держави. Так, порівняно з іншими роками, а саме 2018 та 2019 рік, розмір заробітної плати працівників апарату суду постійно зменшується.

Так, середня заробітна плата:

державного службовця: 6316,80 грн. - податки 19,5% = 5085,02 грн.;

працівників, які виконують функції з обслуговування: 6000 грн. - податки 19,5% = 4830 грн.

Звертаємо увагу на велике навантаження на працівників суду. На даний час до суду надійшло 20 000 апеляційних скарг та матеріалів, без врахування обов’язкових до розгляду процесуальних заяв, навантаження у 2021 році збільшилось на 20% порівняно з 2020 роком. Навантаження на працівників суду є великим, при цьому працівники не отримують премій та інших доплат за гідне виконання своїх службових обов’язків», - йдеться у листі-зверненні.

З повним текстом листа-звернення щодо оплати праці працівників суду можна ознайомитися за посиланням.

Закон і Бізнес