Закон і Бізнес


КСУ відмовився приводити до присяги призначених президентом суддів


.

30.11.2021 16:40
5160

КСУ відмовився приводити до присяги суддів Олександра Петришина та Оксану Грищук, яких 26 листопада президент Володимир Зеленський призначив суддями КСУ.


Як повідомляють ЗМІ, з цього приводу Конституційний суд ухвалив спеціальну ухвалу про відстрочення присяги цими особами, передає «Закон і Бізнес».

КСУ виходив з того, що на момент видання Зеленським указу про призначення суддями Петришиною та Грищуком усі шість посад за квотою глави держави були зайняті, і вакансій на які Зеленський міг би їх призначити, не було.

На цих посадах перебувають призначені у різний час різними президентами судді Сергій Головатий, Олександр Касмінін, Віктор Колесник, Василь Лемак, Володимир Мойсик, Олександр Тупицький, конституційний термін повноважень яких не закінчився.

По суті, це демонстрація позиції КСУ за рішенням Зеленського про усунення Тупицького та Касмініна (обидва ці рішення оспорюють у Конституційному суді).

Тобто КСУ це усунення не визнає.

А значить, суд досі не перебуває під контролем Зеленського.

І, не виключено, ще піднесе президенту чимало неприємних сюрпризів.

Як і припускав «ЗіБ», тепер судді, які залишаються в КС, мають дилему, чи приймати присягу у новобранців. Адже згідно із законом суддя КС набуває повноважень з дня складання присяги на спеціальному пленарному засіданні Суду.

Закон і Бізнес