Закон і Бізнес


КК не має нагадувати меню в ресторані, - вчений


.

22.10.2021 10:45
3545

Немає сенсу займатись фрагментарними змінами до Кримінального кодексу, адже він перетворився на інструмент боротьби у політичних процесах і часте внесення змін до нього інакше як зґвалтуванням назвати не можна.


Таку думку висловив член Комісії з питань правової реформи при Президентові, професор кафедри кримінального права та кримінології ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Бурдін під час Lviv Criminal Law Forum, що проводить Асоціація адвокатів України сьогодні у Львові, повідомляє кореспондент видання «Закон і Бізнес».

Він привідкрив завісу принципових змін, які лягли в основу проекту нового Кримінального кодексу.

Зокрема, новий кодекс міститиме поняття «юридичної помилки», яке дозволить звільнити особу від кримінальної відповідальності. У проекті виділено і питання провокації злочину. За новим формулюванням провокована особа звільнятиметься від відповідальності лише у тих випадках, коли провокаторами виступали працівники правоохоронних органів.

Кодекс міститиме й ряд обставин, які виключають можливість настання кримінальної відповідальності. Так, з’являється обставина заняття спортом, яка виключає можливість злочину у випадку, коли, до прикладу, двоє боксерів виходять на ринг для змагання чи тренування. Завдання тілесних ушкоджень за добровільної згоди, вочевидь як-то пірсинг, татуювання чи БДСМ, також стане обставиною для уникнення кримінальної відповідальності.

Окрім того, як зазначив правник, новий КК побудований на 3 видах покарання – штраф, позбавлення волі та довічне позбавлення волі. Спроба ж розширити класифікацію злочинів, за які у якості покарання може бути накладений штраф, на думку В.Бурдіна, була б невдалою. «Кримінальний кодекс не повинен нагадувати меню в ресторані, коли ти дивишся, що ти можеш собі дозволити», - прокоментував спікер.

Закон і Бізнес