Закон і Бізнес


У Франції маньяк, якого шукали 35 років, покінчив життя самогубством


Фоторобот "Рябого"

04.10.2021 13:54
4094

Серійним убивцею, якого у Франції шукали майже 35 років, виявився поліцейський. Він, уже будучи пенсіонером, наклав на себе руки, коли отримав запрошення здати аналіз ДНК.


Маньяк на прізвисько «Рябий» орудував у Парижі та околицях з 1986 по 1994 роки, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на BBC.

Пошуки "Рябого" були одним з пріоритетних завдань не лише паризької, але і всієї французької поліції. Але ніхто з поліцейських так і не впізнав свого колегу у фотороботі «Рябого», що десятиліттями висів у паризьких поліцейських відділках і багатьох інших місцях. Судячи з усього, він був надто неточним.

«Рябий», він же Франсуа Веров, перейшов до лав поліції вже після свого першого злочину, у 1988 році, а до цього він служив у військовій жандармерії.

Кожного разу йому вдавалося вислизати від поліції. Він майже не залишав слідів на місці злочину. Але деякі жертви зґвалтувань говорили, що чоловік заманював їх поліцейським посвідченням.

Серед найгучніших його злочинів було викрадення, зґвалтування і вбивство 11-річної Сесіль Бльош у містечку Фонтенбло в 1986 році. Прикрите старим килимом тіло дівчинки зі слідами удушення і ножовими ранами знайшли у підвалі багатоквартирного будинку, де вона жила.

Дехто з мешканців будинку, зокрема брат убитої, у день зникнення дівчинки бачили в ліфті людину зі слідами вугрів на обличчі. Саме тоді за злочинцем і закріпилася кличка «Рябий».

Крапку в цій справі вдалося поставити лише завдяки тому, що у вересні слідство вирішило перевірити ДНК всіх 750 колишніх і чинних співробітників поліції і жандармерії, які працювали в Парижі в роки скоєння злочинів.

24 вересня такий лист отримав і Франсуа Веров. Його чекали в лабораторії для здачі аналізу за 5 днів. Через 3 дні дружина Верова заявила про його зникнення. А незабаром тіло 59-річного чоловіка знайшли в орендованій квартирі у містечку Ле-Грю-Дю-Руа на середземноморському узбережжі Франції.

Експоліцейський наклав на себе руки й залишив записку, в якій зізнався, що сам він і був "Рябим".

Повний текст передсмертної записки не розголошується. Але за інформацією французьких медіа, що посилаються на свої джерела, Веров розповів, що всі злочини скоював імпульсивно, однак пізніше зміг взяти себе в руки і припинив вбивства. Зазначається, що у своєму листі він частково описав самі злочини, але ні слова не сказав про своїх жертв.

Посмертний аналіз ДНК чоловіка допоміг встановити його причетність до низки злочинів 30-річної давності, серед яких зокрема:

- Вбивство 11-річної Сесіль Бльош, 1986 рік.

- Вбивство 38-річного Жіля Політі і його супутниці, німкені Ірмгард Мюллер, 1987 рік.

- Вбивство 19-річної Карін Лерой, 1994 рік. Вона пропала дорогою до школи. Її тіло виявили більш ніж за місяць на околиці лісу.

- Зґвалтування 26-річної жінки з Німеччини та двох дівчаток 14 і 11 років (рік цих злочинів не уточнюється). Одна з жертв тоді вперше дала покази, що насильник назвав себе поліцейським.

Адвокат сімей загиблих заявляє, що має намір домагатися поновлення розслідувань усіх нерозкритих злочинів за період, коли метод порівняльного аналізу ДНК ще не застосовувався.

Закон і Бізнес