Закон і Бізнес


Що робити з помилкою у бюлетені та як писати номер кандидата: роз’яснення Омбудсмана


21.10.2020 13:23
4862

25 жовтня 2020 року, отримавши на своїй виборчій дільниці бюлетені кількох типів, виборцю необхідно буде проголосувати у кожному з них. Якщо при заповненні бюлетеня виборець зробить помилку, він має звернутися до виборчої комісії.


Роз'яснення як правильно заповнити виборчі бюлетені та що робити в разі помилки надав Уповноважений Верховної  Ради з прав людини, повідомляє «Закон і Бізнес».

У виборчому бюлетені з виборів депутатів обласної, районної, районної у місті ради, а також депутатів міської, сільської, селищної (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради:

1) виборець, визначивши місцеву організацію політичної партії, за яку він голосує, у порожньому квадраті навпроти назви цієї місцевої організації політичної партії робить позначку «плюс» (+) або іншу, що засвідчує його волевиявлення. При цьому позначку необхідно зробити лише в одному квадраті. Якщо в бюлетені будуть позначки навпроти більш як однієї політичної сили, він буде визнаний недійсним;

2) у квадраті із нанесеним трафаретом для написання номера кандидата виборець вписує порядковий номер кандидата в депутати, якого він підтримує. Виборчим кодексом України не встановлено вимог до варіантів трафаретного написання номера кандидата в депутати під час безпосереднього заповнення виборцем виборчого бюлетеня. Таким чином, виборець під час написання номера кандидата у квадраті з нанесеним трафаретом може вписати номер у форматі, що відрізняється від того, яким позначено порядкові номери кандидатів у бюлетені. У разі підтримки кандидата, порядковий номер якого відповідає одноцифровому числу, наприклад 6, виборець може у другому квадраті із нанесеним трафаретом вписати номер 6 або 06. Зазначення цифри «нуль» (0) перед позначенням номера кандидата в депутати не є обов’язковим. Виборчий бюлетень вважається дійсним незалежно від розміщення однієї цифри у квадраті із нанесеним трафаретом та проставлення перед нею цифри «нуль» (0).

У виборчому бюлетені з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови виборець робить позначку «плюс» (+) або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата, за якого він голосує.

Виборець може голосувати лише за одну місцеву організацію політичної партії, одного кандидата в депутати, одного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.

У разі якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень.

Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на неправильно заповнений і лише один раз. Повторна видача виборчого бюлетеня замість неправильно заповненого не допускається.

Закон і Бізнес