Закон і Бізнес


Запроваджено інститут мінімальних витрат виконавчого провадження


13.08.2019 12:59
8768

Міністерство юстиції України затвердило зміни до нормативно-правових актів з питань примусового виконання рішень. Тепер розмір витрат виконавчого провадження визначається постановою виконавця. Також боржник може сплатити онлайн заборгованість за виконавчим документом.


Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі Мін’юсту, 2 серпня 2019 р. набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 16.07.2019 № 2165/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» яким внесено зміни до нормативно-правових актів з питань примусового виконання рішень.

Метою цих змін є вдосконалення процедури примусового виконання рішень, зокрема, порядку стягнення з боржника витрат виконавчого провадження, розширення можливостей доступу сторін виконавчого провадження до автоматизованої системи виконавчого провадження, а також виключення положень нормативно-правових актів Міністерства юстиції України, які втратили актуальність у зв’язку з ухваленням 15.05.2019 Конституційним Судом України Рішення про визнання неконституційними положень статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» щодо сплати стягувачем авансового внеску при пред’явленні виконавчого документа до примусового виконання.

Так, змінами до Інструкції з організації примусового виконання рішень запроваджено інститут мінімальних витрат виконавчого провадження (обов’язкові витрати, які здійснюються у будь-якому виконавчому провадженні). Розмір цих витрат визначається постановою виконавця, яка виноситься одночасно з відкриттям виконавчого провадження.

Згідно зі змінами, внесеними до Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження інформація про розмір витрат виконавчого  провадження відображатиметься в автоматизованій системі виконавчого провадження, що дозволить боржнику сплатити заборгованість в обсязі, необхідному для закінчення виконавчого провадження та скасування вжитих виконавцем заходів примусового виконання рішень без відвідування державного або приватного виконавця.

З метою врегулювання питання виключення боржника, який виконав рішення про стягнення коштів в повному обсязі, з Єдиного реєстру боржників, внесено зміни до розділу ІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, відповідно до яких у разі сплати боржником заборгованості в повному обсязі виконавець має підготувати розпорядження про перерахування коштів та винести постанову про закінчення виконавчого провадження.

Змінами, що внесені до Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження також врегульовано питання онлайн-сплати боржником заборгованості за виконавчим документом та розширено можливості доступу сторін виконавчого провадження до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження через інструменти електронної ідентифікації відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Закон і Бізнес