Закон і Бізнес


Держава допоможе випускникам, які готові працювати у селі


16.11.2016 13:43
3185

Право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням надається особам, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу.


Відповідний Закон України № 1662-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників», прийнятий Верховною Радою України 6 жовтня 2016 року, підписав Президент, передає видання «Закон і Бізнес».

Законом надається право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням особам, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Держава забезпечує відповідним випускникам безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм. Водночас, встановлено, що випускники ВНЗ вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених цим Законом.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Закон сприяє приведенню законодавчих та інших нормативних актів у відповідність з нормами Конституції України в частині забезпечення конституційних прав громадян на працю, а також норм щодо заборони примусової праці, визначених Конвенціями Міжнародної організації праці №29 «Про примусову чи обов’язкову працю», «Про скасування примусової праці» №105.

Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року.

Закон і Бізнес