Денис Долинский предложил Виталию Шабунину публичные дебаты, чтобы общественность узнала правду о переданном последнему автомобиле.
Попытки приуменьшить роль фонда в организации джипа, переданного Виталию Шабунину как помощь в выполнении боевых задач, как и тезис «Долинский» не собрал ни копейки на этот автомобиль» не соответствуют действительности.
На цьому наголосив бізнесмен та засновник БФ «Паладини» Денис Долинський у відповідь на твердження В.Шабуніна, які він озвучив у недавніх інтерв’ю щодо передачі йому фондом машини, інформує «Закон і Бізнес».
Він зазначив, що «мною особисто та фондом не було ні разу озвучено, що ми збирали В.Шабуніну кошти на автомобіль, або агітували збирати хоч копійку». «Наші волонтери організували доставку автомобіля, ремонт, оформлення, передачу. За листом військовослужбовця В.Шабуніна до фонду з проханням про надання такого автомобіля для виконання бойових завдань, що підтверджується актом», — нагадав бізнесмен.
«Мої друзі бізнесмени із CEO клубу скинулися В.Шабуніну на автомобіль… Вам це мала бути допомога в несені військової служби та виконання бойових завдань. Бо ресурси фонду, час волонтерів, які до речі теж бізнесмени, витрачались, щоб вам особисто допомогти захищати країну з гідністю», — підкреслив Д.Долинський.
«Також з подивом дізнався, що співробітник «Центру протидії корупції» (Дмитро Шерембей. — прим. ред.), який тричі був засуджений за крадіжки та тричі відбував покарання в тюрмі (10 років загалом колонії), з його слів, і є ініціатором збору коштів з бізнесменів на авто для В.Шабуніна», — зауважив волонтер.
«Замість того щоб разом з Віталієм публічно вибачитись за кримінальну справу, допити у слідчих, незручності, репутаційні ризики, брудну компанію в СМІ, він (активіст Шерембей) її підтримав! Це мабудь така подяка за допомогу в організації автомобіля для несення служби!», — обурився волонтер.
Він припустив, що «Д. Шерембей (тричі засуджений) і є беніфіціар цієї компанії, вона розпочата особисто ним з метою, мабуть, захоплення вашого антикорупційного центру, або ще чогось. Тим більше з таким то досвідом та бажанням привласнювати чуже».
Як відомо, у «ЦПК» Д.Шерембея позиціонують як одного із ключових антикорупціонерів. За наявною інформацією, наразі Д.Шерембей уважається оператором протитанкового взводу в/ч А7376, але, як і В.Шабунін, самовільно залишив військову частину, мешкаючи в Києві.
Раніше Д.Шерембей, за його ж словами, був тричі судимий. Першого разу вкрав із квартири, як сам зазначив, «дві жмені золотих прикрас». Через півроку після відбуття першої судимості, Д.Шерембей був повторно засуджений за такий саме злочин на 4 роки позбавлення волі з конфіскацією майна, а через рік після звільнення — на 4,5 року з конфіскацією. Про це зокрема, повідомляв нардеп Олексій Гончаренко.
У 2020 році, як повідомляли ЗМІ, Нацполіція внесла до ЄРДР справу про можливе розкрадання міжнародної технічної допомоги за участю «Центру протидії корупції.» Зокрема, зазначалося, що В.Шабунін та Д.Шерембей організували схему з розкрадання коштів міжнародної технічної допомоги через створену останнім благодійну організацію, а також лобіювали інтереси комерційних компаній під час закупівлі медичного обладнання та ліків.
Як повідомляв «ЗіБ», В.Шабунін, який наразі числиться бойовим медиком, згідно з підписаним актом отримав джип Nissan Pathfinder, влітку 2023 року. Якийсь час він був на цьому джипі неподалік лінії зіткнення. А коли у листопаді того ж року переводився на посаду бойового медика взводу охорони 101 бригади, не повернув його до військової частини для користування побратимів, а залишив собі.
Як стало відомо, тепер правоохоронні органи готують підозру В.Шабуніну у зв'язку із систематичною неявкою на військову службу і незаконним використанням автомобіля, придбаного волонтерами для потреб ЗСУ.
Раніше ДБР порушило проти В.Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації.