Закон і Бізнес


Уклонившись от оценки гражданства рф у Игнатова, ВККС фактически утратила легитимность и авторитет.


Роман Игнатов

08.02.2024 15:03
1547

Наличие российского гражданства у главы ВККС Романа Игнатова подтвердить невозможно, так как отсутствуют дипломатические отношения с рф. Мол, это может только Бог или сам Р.Игнатов.


Таке вельми обтічне рішення прийняла Вища кваліфікаційна комісія суддів, розглянувши звіт робочої групи з перевірки інформації про можливу наявність громадянства рф у голови ВККС Р.Ігнатова, інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ЗМІ.

За словами голови робочої групи, члена ВККС Романа Сабодаша, робоча група надіслала відповідні запити в низку державних органів, дослідила наявну інформацію з відкритих джерел, законодавство колишньої рсфср та вже рф щодо набуття російського громадянства відповідні роз’яснення посадових осіб рф 1990-х років, а також заслухала пояснення самого Р.Ігнатова.  

Р.Сабодаш поінформував, що номер паспорту, який був вказаний у листі Служби зовнішньої розвідки, як нібито такий, що належить Р.Ігнатову, насправді є номером його паспорту громадянина СРСР, який він отримав 9.12.1986.

При цьому, Р.Сабодаш повідомив, що, ймовірно, існує ще низка документів, які б могли прояснити ситуацію з Р.Ігнатовим, однак наразі відсутня можливість ознайомитися з ними. Бо вони знаходяться або в прокуратурі Республіки Карелія, де деякий час працював Р.Ігнатов, або на окупованій території Луганської області, де той працював після повернення з рф у 1996 році — спочатку в органах прокуратури, а потім суддею Краснолуцького міського суду.

Ба більше, з’ясувалося, що документи Р.Ігнатова, які мали зберігатися у центральному апараті Державної судової адміністрації, а також Вищій раді юстиції/правосуддя знищені через строки зберігання. Хоча, добре відомо, що за загальним правилом, уся кадрова документація має зберігатися 75 років.

Утім, додав член робочої групи, член ВККС Олексій Омельян, «тільки Бог і сам Р.Ігнатов знають про те, чи отримував він відповідний вкладиш про набуття громадянства рф у свій радянський паспорт». Водночас, О.Омельян зауважив, що «залишаються певні питання та моменти, які бажано дослідити».

У підсумку ВККС вирішила не ухвалювати конкретного рішення, одноголосно проголосувавши лише за публікацію звіту робочої групи на сайті ВККС.

Вочевидь, що, ухилившись від висловлення принципової позиції щодо неможливості працювати пліч-о-пліч із очільником, який потенційно все ж міг мати громадянство рф (адже Р.Ігнатов не довів і зворотного), ВККС фактично втратила легитимність і авторитет. Тож має бути повністю перезавантажена, аби її рішення раз у раз не піддавалися сумнівам з огляду на роботу в ній осіб із сумнівним минулим.

Закон і Бізнес