Закон і Бізнес


Отруїлися в кафе: як отримати компенсацію


29.10.2020 13:03
3061

На жаль, в житті виникають такі неприємні ситуації як отруєння після трапези у кафе чи ресторані. Від отруєння не застрахований ніхто. Нагодувати неякісними продуктами вас можуть навіть у вишуканих ресторанах. Але якщо ви отруїлися, знайте, що можна отримати компенсацію.


Що робити, якщо ви постраждали від неякісної їжі в закладі громадського харчування, розповіли у Координаційному центрі з надання правової допомоги, передає «ЗіБ».

Як змусити адміністрацію повернути кошти на лікування?

В першу чергу необхідно сказати, що доведення провини закладу громадського харчування (кафе, ресторану) досить непроста справа. Однак є чіткий та послідовний алгоритм дій, яким можна скористуватися при виникненні проблем із таким закладом.

Керівництво  закладу громадського харчування повинно компенсувати повну вартість медикаментів, яка була витрачена на лікування, якщо Ви доведете, що отруїлися саме в ресторані, а не вдома.

У такому випадку варто вимагати і відшкодування моральної шкоди, яка була завдана Вам. Факт отруєння доводити буде простіше, якщо у Вас залишився чек, який підтвердить перебування в ресторані, що являється безпосереднім договором з іншою стороною. Але якщо Ви залишили чек у закладі, втратили або викинули його – переживати не варто. У такому разі слід заручитися підтримкою свідків Вашого відвідування ресторану і замовлення конкретних страв.

Що робити далі?

Далі потрібно отримати медичну документацію, яка підтвердить факт харчового отруєння. Перш ніж звертатися до суду, спробуйте врегулювати питання з адміністрацією закладу в досудовому порядку. Напишіть заяву на ім’я керівництва ресторану з дотримання загальних правил, встановлених діловодством, викладіть у заяві ті обставини, які сталися з Вами у закладі, обов’язково додайте докази, що підтверджують Ваші слова (медичну довідку із закладу охорони здоров’я про отруєння). Часто власники ресторанів турбуються про свою репутацію, а значить, самі зацікавлені в як найшвидшому вирішенні конфлікту.

Домовитися з адміністрацією не виходить. Як бути?

У разі, якщо адміністрація закладу громадського харчування вперто не визнає свою провину – необхідно звернутися до Державної санітарно-епідеміологічної служби та Управління захисту прав споживачів.

Указані органи державної влади перевіряють заклади громадського харчування та розглядають відповідні скарги на них. Запобіжний нагляд у відповідності до п. 7 Положення Про державний санітарно- епідеміологічний нагляд в Україні здійснюється у формі державного санітарно-епідеміологічного нормування, державної санітарно-епідеміологічної експертизи, видачі передбачених законодавством висновків та дозволів, визначення необхідності профілактичних щеплень та інших заходів профілактики у разі загрози виникнення епідемій, масових отруєнь та радіаційних уражень.

Останньою інстанцією, куди Вам можна буде звернутися після безрезультатної спроби повернути витрачені на лікування кошти, є суд.

Закон і Бізнес