Закон і Бізнес


Жертви сенсації

Доплати до пенсій прибрали з постанови, бо вони відновлені в законі


Влада і закон, №45 (980) 06.11—12.11.2010
739

Сенсації можна відшукати завжди. Навіть за їх відсутності. Особливо, якщо читати документи крізь паль¬ці.


Минулого тижня, наприклад, у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Уряд скоротив пенсійні надбавки для окремих категорій населення. Твердження підкріплене посиланням на постанову КМ від 27.10.2010 №976, яка дійсно скасовує п.3 іншої постанови КМ «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 №530.
Скасована норма ви¬значала доплати до пенсій жертвам нацистських переслідувань, зокрема в’язням концтаборів, остарбайтерам та їхнім дітям. ЗМІ навіть пов’язали таке рішення Уряду з відмовою від підвищення пенсійного віку для жінок, про що заявив того ж дня віце-прем’єр Сергій Тігіпко.
Однак тривога виявилася марною: наявність чи відсутність даних норм в постанові КМ не впливає, власне, на доплати. Адже в липні цього року парламент визначив їх розмір безпосередньо в законі. А тимчасову необхідність самої постанови спричинило рішення Конститу¬ційного Суду, який у тому ж 2008 році заборонив практику одночасного схвалення держбюджету та коригування норм інших законодавчих актів.
Звісно, ця помилка змусила пенсіонерів похвилюватися. Та врешті-решт з’ясувалося, що вони просто стали жертвами необізнаності журналістів.