Закон і Бізнес


Процес отримав ім’я


№22 (1061) 26.05—01.06.2012
1877

Верховна Рада дозволила згадувати в держреєстрі судових рішень імена фізичних осіб, які зверталися до Європейського суду.


Законом «Про доступ до судових рішень» заборонено при оприлюдненні текстів судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади розголошувати відомості, що дають можливість ідентифікувати фізичну особу. Такі відомості замінюються літерними або цифровими позначеннями (наприклад, «Особа 1», «Особа 2»). Винятки становлять лише прізвища суддів, які ухвалили рішення, а також посадовців, котрі брали участь у справі, виконуючи свої обов’язки.

За словами ініціатора змін — народного депутата Сергія Головатого, — на практиці це призводить до того, що ім’я будь-якої фізичної особи, яке згадується в тексті судового рішення, крім зазначених винятків, може змінюватися умовним позначенням. Правило поширюється й на ім’я заявника у справах, що розглядалися в міжнародних судових установах, насамперед Європейському суді з прав людини.

«Така ситуація має абсурдний характер, оскільки зазначені відомості не обмежуються в доступі самими міжнародними судовими установами, що приймають відповідні рішення», — переконаний С.Головатий.

Відповідно ж до нового закону в текстах судових рішень, що оприлюднюються в держреєстрі, можуть міститися відомості про імена сторін у справі, що розглядалася міжнародною судовою чи іншою установою, на яку йде посилання. Новації, сподівається С.Головатий, допоможуть усунути штучні перешкоди в поширенні інформації.