Закон і Бізнес


У пошуках джерела


№21 (1060) 19.05—25.05.2012
32707

Голова Державної судової адміністрації Руслан Кирилюк заявив про необхідність забезпечення видатків на оплату праці апарату судів тільки за рахунок загального фонду держбюджету.


Очільник ДСАУ звернувся до Президента з листом щодо критичної ситуації, яка склалася з оплатою праці працівників апарату місцевих та апеляційних судів і щодо необхідності здійснення таких видатків виключно за рахунок коштів загального фонду держбюджету.

Законом «Про Державний бюджет України на 2012 рік» передбачено зменшення видатків загального фонду (порівняно з минулим роком) на 329,6 млн грн. та коштів для оплати праці апарату судів включно з нарахуваннями зі спеціального фонду в сумі 1327,5 млн грн.

Фактичне надходження коштів від сплати судового збору за період з початку року є значно меншим від запланованих показників, а прогнозований дефіцит грошей на кінець поточного року становитиме близько 770 млн грн.

«Бюджетний запит, унесений ДСАУ під час підготовки проекту закону «Про судовий збір», передбачав використання надходжень збору на фінансування поточних та капітальних видатків судів. Видатки ж на оплату праці, як захищені статті бюджету, мали здійснюватися виключно за рахунок коштів загального фонду. За таких умов не було б проблем ні з оплатою праці в судах, ні із забезпеченням поточної діяльності судів, навіть при нинішньому рівні надходжень судового збору. Однак така позиція ДСАУ органами виконавчої влади підтримана не була», — зазначив Р.Кирилюк.

З огляду на поточні та прогнозовані показники Р.Кирилюк звернувся до Президента з проханням дати доручення Кабміну щодо невідкладного опрацювання проекту «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», в якому має бути передбачено здійснення фінансування видатків у сумі 1305,1 млн грн. на оплату праці апарату судів та нарахування на фонд заробітної плати в сумі 473,8 млн виключно за рахунок загального фонду держбюджету.