Закон і Бізнес


За що збираються звільнити суддю КСУ Пасенюка?


1867


Суддю КСУ Олександра Пасенюка вчора запропонували знову звільнити. Цього разу – у зв’язку з досягненням ним 65 років. Таким чинов ВР виконає припис Вищого адміністративного суду.

Сьогодні на сайті ВР з’явився текст постанови ВР №4354а «Про звільнення судді Конституційного Суду України Пасенюка О.М.», який зареєстрував голова ВР Олександр Турчинов.

В пояснювальній записці до проекту зазначено, що 2 липня 2014 року Голова Конституційного Суду України звернувся до ВР з поданням про звільнення Пасенюка О. М. з посади судді КСУ у зв’язку з поданням ним заяви про відставку та досягненням суддею 7 липня 2014 року граничного віку перебування на посаді судді.

Нагадаємо, Постановою Верховної Ради України "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді" від 24 лютого 2014 року №775-VII було достроково припинено повноваження та звільнено Пасенюка О.М. з посади судді КСУ у зв'язку з порушенням присяги судді.

5 березня 2014 року Пасенюк О.М. звернувся до Вищого адміністративного суду України з адміністративним позовом про визнання частково незаконною та скасування постанови №775-VII.

Постановою ВАСУ від 11 червня 2014 року позовні вимоги О.Пасенюка задоволено повністю - визнано незаконною Постанову №775- VII в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КСУ О. Пасенюка. Крім того, суд зобов'язав Верховну Раду України розглянути заяву Пасенюка Олександра Михайловича від 23 лютого 2014 року про відставку з посади судді КСУ.

27 червня 2014 року ВАСУ розглянувши заяву О. Пасенюка про прийняття додаткового рішення в адміністративній справі за зазначеним позовом, постановив скасувати постанову ВР від 24 лютого 2014 року №775- VII стосовно О. Пасенюка та вчинити дії щодо поновлення його на посаді судді Конституційного Суду України з 24 лютого 2014 року.

Пасенюк Олександр Михайлович

Народився 7 липня 1949 року в м. Житомир.

Трудову діяльність розпочав у 1966 році різноробочим Житомирського міського ремонтно-будівельного управління.

Після закінчення у 1975 році Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова працював юрисконсультом Житомирського обласного управління побутового обслуговування населення, адвокатом.

У 1981 – 1993 роках – член судової колегії з кримінальних справ Житомирського обласного суду

З 1993 року по 1994 рік – заступник начальника управління законодавства про державне будівництво Міністерства юстиції України.

У період з 1994 року по 1998 рік – завідуючий сектором законодавства з питань державного будівництва, заступник начальника Юридичного управління Кабінету Міністрів України.

З 1998 року по 2000 рік – заступник Міністра юстиції України.

У 2000 – 2001 роках – завідувач відділу по зв’язках з Вищою радою юстиції, судами, органами юстиції управління з питань зв’язків з правоохоронними органами Головного державно-правового управління Адміністрації Президента України.

У період з 2001 року по 2003 рік – заступник Державного секретаря Міністерства юстиції України, у 2003 – 2004 роках – заступник Міністра юстиції України.

З 2004 року по 2011 рік – Голова Вищого адміністративного суду України.

У листопаді 2011 року Верховною Радою України призначений суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 3 листопада 2011 року.

Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Заслужений юрист України. Кандидат юридичних наук.

Брав активну участь у законотворчій

діяльності як один з розробників вітчизняної моделі адміністративної юстиції, Концепції реформи адміністративного права, ряду кодексів України, багатьох законопроектів щодо судочинства, судоустрою та статусу суддів.

Автор численних наукових публікацій і збірників, зокрема, з питань адміністративної юстиції, правового регулювання судоустрою, суддівського самоврядування, співавтор „Науково-практичного коментаря Кодексу адміністративного судочинства України”, підручника „Адміністративне судочинство України” та інших.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 лютого 2014 року № 775-VII достроково припинено повноваження та звільнено з посади судді Конституційного Суду України.