Закон і Бізнес


Мова твоя – ворог мій

Підсудним не дозволили відповідати курдською


Світ права, №43 (978) 23.10—29.10.2010
1184

Суд м.Діярбакира на південному сході Туреччини, де проходить процес над 151 прокурдським політиком, включаючи 12 мерів, обвинувачених у зв’язках із сепаратистською Робітничою партією Курдистану (РПК), відмовив підсудним у проханні давати показання курдською мовою.


Обвинувачені — прокурдські активісти, біль¬шість з котрих представляють Партію демократичного суспільства (ПДС), яка є легальною і має в турецькому парламенті фракцію. З них 103 тримають під вартою, їм за¬грожує покарання від 15 років тюрми до довічного ув’язнення.
В обвинувальному ви¬сновку, який налічує понад 7,5 тис. сторінок, фігурантам справи ставляться за вину «дії, спрямовані на підрив єдності й цілісності держави», «надання допомоги терористичній органі¬зації й участь в її діяльності».
Адвокати підсудних направили колегії суддів клопотання: обвинувачені просили дозволити їм говорити на суді курдською мовою, мотивуючи це тим, що раніше вони давали показання турецькою. Суд це прохання відхилив, оскільки офіційною вважається турецька мова, і судочинство мовою народів, які проживають у цій країні, зокрема 15 млн курдів, заборонене.