Закон і Бізнес


Говоріть повільніше – «прослушка» «гальмує»

Спецслужби хочуть зупинити прогрес заради безпеки


Світ права, №43 (978) 23.10—29.10.2010
2593

Американські спец¬служби й адміністрація президента готують поправки до закону, який зобов’язує телекомунікаційні компанії давати властям можливість прослуховувати телефонні переговори. Однією з основних вимог стане узго¬дження компаніями зв’язку інновацій з технічними можливостями спецслужб.


Необхідність ухвалення поправок до закону про надання комунікаційними компаніями допомоги правоохоронним органам, прийнятому при президентові Біллі Клінтоні в 1994 році, на думку спецслужб, викликана тим, що компанії зв’язку дуже швидко запроваджують нові технології, через які оперативна організація стеження за об’єктом стає неможливою.
Коментуючи ініціативу журналістам The New York Times, неназваний представник правоохоронних органів розповів, що за рік з бюджету ФБР у середньо¬му витрачається близько $20 млн на усунення неполадок у системах зв’язку, викликаних несумісністю технологій компаній з можливостями з прослуховування переговорів. Так, наприкінці 2008-го і в 2009 році одна велика телекомунікаційна компанія не змогла забезпечити прослуховування понад 100 разів.
Описуючи труднощі при прослуховуванні через мережу іншого оператора, джерело підкреслило, що система стеження «працює спорадично і зазвичай дає збої після того, як компанія модернізує мережу».
Серед пропозицій, висунутих розробниками поправок, — накладення штрафу на фірми, технічні можливості яких не відпо¬відають потребам спецслужб, а також узгодження операторами інновацій із силовими структурами. Очікується, що законопроект буде погоджено до 2011 року, коли його і внесуть до Конгресу.
Ініціатива властей уже викликала негативну реакцію з боку представників компаній зв’язку. За їхніми словами, від операторів фактично вимагають обмежити розвиток заради спецслужб, які не встигають за бізнесом.