Закон і Бізнес


Спирт для здоров’я


№15 (1054) 07.04—13.04.2012
2837

У парламенті планують заборонити митникам відносити спиртовмісні лікарські засоби до підакцизних товарів.


За словами народних депутатів Василя Горбаля й Андрія Деркача, деякі митні органи почали оформлювати лікарські засоби, що містять етанол як допоміжну речовину, за тією ж класифікацією, що й алкогольні напої. Внаслідок цього лікарські засоби відносяться до підакцизних товарів.

При цьому нардепи відзначають, що протягом останніх років усі лікарські засоби із вмістом етанолу без жодних зауважень увозились під кодом 3004 за УКТЗЕД (лікарські засоби, виготовлені на основі рослинної сировини, та препарати, виготовлені на основі таких активних речовин).

Однак відколи митники почали дивитись на препарати інакше, популярні лікарські засоби (зокрема «Афлубін», «Регідрон», «Танакан», «Канефрон», «Пумпан», «Галстена» тощо) ставляться в один ряд з коньяком, віскі та горілкою.

За словами нардепів, спроби митників змінити порядок оформлення цих товарів вже призвели до значних збитків через затримку транспорту, псування ліків, порушення графіків їх постачання. Крім цього, віднесення медикаментів до підакцизних товарів провокує зростання їх вартості.

Тому парламентарі подали законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (№10284), яким пропонують визначити, що до підакцизних товарів належать спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, за винятком лікарських засобів, дозволених для виробництва й застосування в Україні та внесених до відповідного Державного реєстру.