Закон і Бізнес


Литвин може висунути Карпачову на новий термін


Співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української Гельсінської Спілки Євген Захаров

16.03.2012 11:35
1211

Висунути чинного Уповноваженого з прав людини Ніну Карпачову на новий термін перебування на цій посаді може спікер парламенту Володимир Литвин.


Про це повідомив правозахисник Євген Захаров.

«Упродовж наступних 20-ти днів почнеться висування нових кандидатів. Я і пані Лутковська (Валерія – ред.) так само можуть бути висунуті, якщо за нас будуть зібрані потрібні підписи. У представника громадського сектора, такого, як я, є свої переваги, у представника державного сектора – свої. Далі парламент має дивитися, хто більше підходить», – сказав він.

За словами Захарова, «фракція Парті регіонів вже сказала, що вони знову будуть підтримувати Лутковську».

У той же час він відзначив, що чинний омбудсмен Ніна Карпачова зберігає можливість зайняти пост Уповноваженого з прав людини вже в четвертий раз. «Такі розмови в парламенті, що Литвин може висунути Карпачову», – повідомив правозахисник.

При цьому Захаров підкреслив, що, незважаючи на висування певною політичною силою, Уповноважений з прав людини повинен залишатися політично нейтральним і зберігати незалежність від будь-яких партій.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 березня не змогла обрати нового уповноваженого ВР з прав людини (омбудсмена), оскільки жодна із запропонованих кандидатур не набрала потрібної кількості голосів.

На пост омбудсмена претендували правозахисник, співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української Гельсінської Спілки Євген Захаров і урядовий уповноважений Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська.

ГолосUA