Закон і Бізнес


Кулебякін розповів, якою має бути суддівська винагорода


Голова Донецького апеляційного господарського суду Олександр Кулебякін

07.03.2012 10:34
2009

Коли говорять про незалежність судді, часто забувають про фінансовий аспект цієї проблеми. Якщо заробіток судді нижчий за дохід помічника-початківця в адвоката в столичній юридичній фірмі, як це було донедавна, сумніви в його незалежності існуватимуть завжди.


Таку думку висловив кореспондентові «ЗіБ» голова Донецького апеляційного господарського суду Олександр Кулебякін, а також поділився міркуваннями, якою мала б бути суддівська винагорода.

«Реформуючи нашу судову систему, ми багато в чому орієнтуємося на зарубіжний досвід, зокрема європейський. То давайте на нього орієнтуватись у всьому, зокрема й у системі оплати праці суддів. Якими благами користуються наші зарубіжні колеги? Вони, як правило, мають пристойне житло й автомобіль середнього класу. Для українських суддів ці речі необхідні не в останню чергу і з міркувань безпеки: у наших реаліях, якщо суддя їздить громадським транспортом або ходить пішки, живе в будинку, не оснащеному елементарними засобами безпеки, це може створити йому серйозні проблеми. Ми, на жаль, маємо тому приклади. В європейських країнах судді можуть дозволити собі хоч би раз на рік відносно комфортно відпочити із сім'єю, дати непогану освіту своїм дітям. В Україні суддя повинен мати такі ж можливості», – розповів О.Кулебякін.

На його думку, все перераховане можна за бажання виразити в грошовому еквіваленті й покласти в основу розрахунку винагороди судді, і тоді вона могла б уважатися гідною.

Повністю інтерв’ю голови Донецького апеляційного господарського суду Олександра Кулебякіна читайте тут.

Закон і Бізнес