Закон і Бізнес


Освіта без компенсації


№17 (1159) 26.04—06.05.2014
1310

Верховна Рада вже не вперше не змогла прийняти закон, який зобов’язав би колишніх курсантів навчальних закладів органів МВС повернути кошти за освіту, в тому випадку, якщо вони не бажають працювати правоохоронцями.


Законопроект «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про міліцію» щодо вдосконалення системи кадрового забезпечення органів внутрішніх справ» (№2050а) підтримали представники всіх парламентських фракцій та груп, які входять до більшості, та попри це голосів для його ухвалення забракло. Причина — в незадовільній відвідуваності нардепами засідань.

Проектом пропонувалося встановити обов’язок колишніх курсантів відшкодовувати державі витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі МСВ, якщо вони достроково розірвали договір про навчання. Так само повертати гроші мали б і ті, кого було звільнено зі служби протягом 3 років після отримання відповідної освіти.

Хоча ініціативу намагались ухвалити представники нової більшості, цей законопроект подав до ВР ще колишній уряд. Тому можна дійти висновку, що необхідність змін усвідомлюють представники різних політичних сил, а тому, найімовірніше, парламентарі ще повернуться до їх розгляду.