Закон і Бізнес


«Самогонна» вольниця


№6 (1045) 04.02—10.02.2012
2032

Скасувати штрафи за самостійне виготовлення міцних алкогольних напоїв пропонують у Верховній Раді. Самогоноваріння, переконані нардепи, має історичні корені, а боротьба з ним жодних позитивних наслідків ще не приносила.


Провести алкогольну «амністію» запропонував «регіонал» Олег Надоша, котрий подав законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» (№9756).

«В Україні, як і в багатьох країнах світу, виготовлення міцних спиртних напоїв у домашніх умовах має глибокі історичні корені та носить традиційний характер», — пояснює необхідність змін народний обранець.

Депутат пропонує вилучити з КпАП ст.176, яка передбачає накладення штрафу від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51—170 грн.) за «виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення».

О.Надоша відзначає, що відповідальність за незаконний продаж міцних напоїв домашнього виготовлення прописана в ст.204 КК і проти цієї норми парламентар нічого не має.

Разом з тим слід констатувати, що ст.176 КпАП й так практично не виконується. З одного боку — через лояльне ставлення до самогоноваріння як суспільства, так і правоохоронців, а з іншого — через неможливість здійснювати контроль.