Закон і Бізнес


Бездоганне засідання


Член ВККС Володимир Віхров не знайшов підстав для притягнення більшості суддів до дисциплінарної відповідальності.

№6 (1045) 04.02—10.02.2012
2270

Четверо суддів на розгляд своїх справ не з’явились. Відповідальність чекатиме на них до наступного разу. Інші шестеро служителів Феміди відбулися легким переляком. Більшість із них могли б зовсім не потрапити до зали дисциплінарного правосуддя, якби вчасно дали пояснення членам ВККС.


Не догледів

 Близьким до покарання був суддя Бериславського районного суду Херсонської області Віктор Сіянко. Але, як виявилося в ході розгляду, скаржник — Сергій Дутчак — мав претензії до вироку, а не до поведінки законника.

Проте порушення з боку В.Сіянка все ж таки мало місце. Під час розгляду справи цей служитель Феміди не проконтролював правильність оформлення протоколу. Тим часом недосвідчений секретар допустив помилку, яка згодом призвела до скасування вироку апеляційною інстанцією.

Члени ВККС були обурені такою халатністю. Та строки притягнення до дисциплінарної відповідальності на цей момент вже сплинули, тому справу довелось припинити.

 Тяганина через навантаження

 Одна з найбільш тривалих справ, що потрапили на стіл членів кваліфкомісії розглядалась суддею Збаразького районного суду Тернопільської області Галиною Щербатою. Розгляд тривав протягом 7 місяців. Суддя пояснює перевищення розумних строків значним навантаженням: «Я впала на коліна й не можу з них піднятися».

Врахувавши об’єктивність обставин, які зумовили тривалу паузу, кваліфкомісія припинила провадження щодо Г.Щербатої.

 Ігнорувати не можна

 Проблема багатьох суддів, щодо яких відкривається дисциплінарне провадження, полягає в тому, що вони не надають письмових пояснень на вимогу членів ВККС. Однак цей етап є одним з вирішальних під час розгляду справи, і, якщо законники його ігнорують, комісія викликає їх на очну ставку. Саме так трапилось із суддею Центрально-Міського районного суду м.Кривий Ріг Оленою Бондарєвою. Її звинуватили в перевищенні розумних строків, але жінці вистачило кількох хвилин, аби виправдатися перед комісією, і справу відкривати не стали.

Після того, як члени ВККС розібралися з присутніми законниками, вони взялися до розгляду скарг на предмет того, чи є в них ознаки дисциплінарних порушень. З 425 заяв тільки 17 мали підстави для відкриття провадження. Саме стільки кандидатів на догану постануть перед комісією під час наступного засідання з розгляду дисциплінарних справ.