Закон і Бізнес


Сходами суддівського ремесла


№6 (1045) 04.02—10.02.2012
2301

У передостанній день січня члени ВККС розглядали питання про рекомендування суддів, обраних безстроково, для переведення в інший суд. Отримати цей дозвіл легше тим, хто добре зарекомендував себе в попередні роки роботи. Кандидатів з гарною репутацією цього разу було 8 з 10. Саме вони стали претендентами на вакантні посади в омріяних судах.


Поки живеш — навчайся

 

Більшість законників прагнуть перейти до апеляційних судів, та далеко не всі охочі відповідають вимогам. Дехто навіть не знає правильних відповідей на елементарні запитання, які стосуються специфіки потенційної роботи. Одиниці володіють теорією права на достатньому рівні. ВККС радить усім служителям Феміди вчасно підвищувати кваліфікацію. Це зовсім не другорядний обов’язок, як дехто звик уважати, а необхідна умова відповідності сучасним нормам судочинства.

Відсутність записів про навчання насторожує членів комісії і врешті-решт може стати причиною відмови в рекомендації. Але не лише це є сумнівним недоліком досьє на законника.

Для судді Харцизького міського суду Донецької області Людмили Носовської каменем спотикання стало кримінальне минуле. Її обвинувачували за ч.2 ст.368 КК («одержання хабара у великому розмірі»). Під час обшуку в кабінеті знайшли $8 тис. І хоча законницю виправдали за реабілітуючими обставинами, факт залишився темною плямою на її репутації. У рекомендації на посаду судді Апеляційного суду Донецької області Л.Носовській було відмовлено.

 Показники вирішують усе

 Не пощастило й наступній служительці Феміди. Цього разу через велику кількість (2/3) скасованих вироків у кримінальних справах. Суддя Диканського районного суду Полтавської області Ірина Щабельська виправдовувалась тим, що більшість скасованих рішень стосується однієї й тієї ж самої людини. Чому думки законниці й апеляційної інстанції стосовно підсудного періодично не збігалися, вона не знає.

Становище І.Щабельської не змогла поліпшити і її відповідь на теоретичне запитання членів кваліфкомісії. Сукупність обставин призвела до того, що служителька Феміди повезла в Диканьку відмову в рекомендації на посаду судді Апеляційного суду Полтавської області.

 Великому кораблю — велике плавання

 Іншим кандидатам на нові посади пощастило більше. 8 законників отримали бажані рекомендації.

Серед них: Ніна Старова — на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду, Світлана Федонюк — судді Апеляційного суду Волинської області, Ірина Кішкіна —судді Апеляційного суду Донецької області, Ольга Собина — судді Апеляційного суду Сумської області, Юлія Філонова — судді Апеляційного суду Сумської області, Юрій Парусніков — судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду, Рита Новікова — на посаду судді Господарського суду Одеської області та Майя Калантай — на посаду судді Господарського суду Харківської області.

Добре ім’я та професійний досвід — залізні аргументи в спілкуванні з членами кваліфкомісії. Тож щасливчикам лишається тільки побажати успіхів у роботі й подальшого професійного зростання. А також знаходити час на постійне самовдосконалення, щоб відкрите море можливостей не виявилось завеликим для їхніх кораблів знань та навичок.