Закон і Бізнес


Схваливши свій Регламент, структуру та штатний розпис, ВККС розпочинає роботу з кандидатами


Суддівські кадри, №40 (975) 02.10—08.10.2010
3207

Визначившись із основними напрямами організаційної роботи, «кваліфікаційники» цілий тиждень плідно працювали над розробкою плану подальших дій та низки документів. Зібравшись через 7 днів на чергове рандеву, члени ВККС презентували проект Регламенту. Після годинного обговорення зауважень, унесення поправок до документа останній було затверджено.


Зміна головних

Перш ніж перейти до буденних турбот, голова комісії Ігор Самсін повідомив, що підписав акт прийому-передачі всіх матеріалів від колишнього очільника ВККС Віталія Бойка.
І.Самсін подякував попереднику за проведену роботу. «Завдяки тому великому досвіду, який має Віталій Федорович як суддя, як керівник Верховного Суду і як дипломат, робота комісії проводилася на належному рівні й відповідала вимогам закону. Я вдячний В.Бойку за те, що ВККС залишилася з мінімальним рівнем неза¬кінченої роботи», — зазначив голова комісії.
Екс-керманич ВККС подякував наступнику за теплі слова і зауважив: сьогодні в житті комісії розпочинається новий етап. Труднощі в її роботі, звичайно, будуть, уважає В.Бойко, але нині головне, що цей орган «куватиме» високо¬кваліфіковані кадри. А це найважливіше для судової системи і суспільства.
У декого могло виникнути відчуття дежа-вю (тільки зі зміною головних ролей). Адже навесні минулого року І.Самсін, який очолював ВККС у 2006—2009 рр., передавав «кваліфікаційне кермо» новому очільнику — В.Бойку.
І.Самсін запросив колишнього голову приходити на засідання, аби ділитися з «кваліфікаційниками» своїм досвідом, давати слушні поради.

Фінансове забезпечення

Після ліричних відступів голова комісії проінформував присутніх, що 27 вересня ВККС отримала свідоцтво про державну реєстрацію. На цьому ж засіданні «кваліфікаційники» схвалили ескіз печатки свого органу.
Одним з головних питань порядку денного було затвердження структури і штату комісії. Під час обговорення з’ясувалося, що п.40 постанови Кабміну «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 28.02.2002 №228 передбачено: «структури, яким затверджені бюджетні призначення і які відповідно до законодавства самостійно затверджують кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду і штатні розписи, у тритижневий термін після прийняття держбюджету на відповідний рік подають Мінфіну затверджені кошториси, розрахунки до них тощо».
Однак у законі «Про судоустрій і статус суддів» чітко не зазначено, що комісія самостійно затвер¬джує кошторис і штат. Представник Державної судової адміністрації, який займався вивченням питання «структура — штат», зауважив: відсутність у законі відповідної норми — певна пересторога, яка не дає можливості оперативно просувати розгляд цього питання.
Водночас реформаторським документом комісії не забороняється затверджувати фінансовий план і чисельність. Тому ВККС схвалила орієнтовний штатний розпис та структуру. До речі, за інформацією І.Самсіна, в Адміністрації Президента перебуває лист, у разі завізування якого Уряду доручать почати фінансування комісії та забезпечити її приміщенням.
Наприкінці засідання перший заступник голови ДСАУ Іван Балаклицький повідомив, що до Мінфіну передадуть запропоновані зміни до держбюджету на цей рік, аби виділити ВККС 7,6 млн грн. Щоправда, їх ще має знайти Кабмін, а відповідні зміни до бюджету — затвердити парламент. Інакше цілий квартал члени кваліфкомісії працюватимуть на громадських засадах і без апарату.

Відлік розпочато

«Кваліфікаційники» розглянули ще одне важливе організаційне питання. Нагадаємо, що відповідно до «Прехідних положень» нових правил життя Феміди ВККС, сформована до набрання чинності реформеним законом, а також ква¬ліфкомісії суддів загальних, спеціалізованих судів передають наявні в них матеріали до новоствореної ВККС не пізніш як через 10 днів з дня її першого засідання.
Тому комісія вирішила почати відлік з 28 вересня, дня, коли був затверджений її Регламент, і перейняти естафету від інших комісій. А оргзасідання знову провести через тиждень.
До виконання своїх безпосередніх обов’язків ВККС візьметься 1 жовтня. Вона, зокрема, даватиме рекомендації щодо обрання безстроково носіїв мантій Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
За попередніми даними, до цієї установи претендують Леонід Фесенко (суддя у відставці, нині — народний депутат), Геннадій Животов (Апеляційний суд Закарпатської області), Володимир Мартинюк (Апеляційний суд Луганської області), Наталя Квасневська (Печерський райсуд м.Києва), Михайло Вільгушинський та Олексій Касьян (Апеляційний суд м.Києва).
Про перебіг цього засідання читайте в наступному числі нашого тижневика.

Марина ЗАКАБЛУК