Закон і Бізнес


Перемога з попкорном


№51 (1038) 17.12—25.12.2011
3564

Народні депутати вирішили безкоштовно показувати фільми про Велику Вітчизняну війну. Переглянути їх можна буде в державних та комунальних кінотеатрах.


Верховна Рада ухвалила акт «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років». Встановлюється нова форма «увінчання Перемоги та подвигу народу-переможця»: організація безкоштовного показу художніх та документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну 1941—1945 років у кінотеатрах та інших закладах культури державної та комунальної форм власності протягом травня.

Як пояснює ініціатор змін — комуніст Володимир Даниленко, молодь, яка є основною аудиторією кінотеатрів, повинна виховуватися на прикладі патріотизму й відданості ветеранів.

У той же час незрозуміло, хто фінансуватиме показ фільмів. У пояснювальній записці сказано, що реалізація закону не потребуватиме витрат з державного бюджету. Тому цілком можливо, що додаткові покази ляжуть фінансовим тягарем на й так не надто прибуткові комунальні кінотеатри. Разом з тим у невеликих містечках, де збудовані в радянські часи кінотеатри простоюють ще з 1990-х років, закон дасть місцевим жителям можливість уперше за довгий час подивитися фільм на широкому екрані.