Закон і Бізнес


Французам заборонять бити дітей по сідничках


№49 (1036) 03.12—09.12.2011
2338

У Франції обговорюється новий закон, який заборонить батькам бити своїх малюків по сідничках. Така звістка здійняла в країні чимало галасу, а в народі розгорнулася дискусія щодо потрібності такого проекту.


Усе розпочалося з рекламної кампанії, мета якої — боротьба з жорстокістю дорослих, що аргументується  виховною метою. У рамках кампанії вийшов невеликий відеоролик, який демонструє, наскільки шкідливими для дітей є прочуханка та стусани. На відео показана втомлена мати, яка дає маленькій доньці ляпаса за розлиту склянку молока. Бабуся, яка спостерігає за тим, що відбувається, вибачається перед онукою, після чого на екрані з’являється напис про те, що батьки, яких били в дитинстві, найчастіше теж виховують своїх дітей жорстокими методами. У кінці ролика бачимо гасло кампанії: «Давайте виховувати без жорстокості!».

Згідно з дослідженнями, у Франції близько 80% батьків використовують метод батога у вихованні, причому понад 50% з них застосовували фізичні покарання, коли їх чадам не було ще й 2-ох років. Реклама закликає людей намагатися розмовляти з дітьми при виникненні конфліктних ситуацій, адже за допомогою слова можна досягти значно більшого ефекту, ніж застосовуючи рукоприкладство.

Організатори кампанії також відзначають сумну статистику в світовій політиці. Справа в тому, що прихильників мирного виховання дітей залишилося зовсім небагато — в Франції законопроектом про заборону фізичних покарань займається лише один депутат. А якщо врахувати, що це не дрібна справа, як, наприклад, заборона «Макдональдсу» продавати дітям іграшки, а питання, що вимагає негайного вирішення, то проблема набуває світового масштабу.