Закон і Бізнес


Партнерський розрахунок

Закордонні компанії можуть здавати нерухомість тільки через резидента


Законотворчість, №37 (972) 11.09—17.09.2010
2721

Який порядок оподаткування доходу фізичної особи — нерезидента, отриманого від здавання в оренду нерухомості на території України, роз’яснили в ДПІ Печерського району м.Києва.


Відповідно до п.2.1 ст.2 закону «Про податок з доходів фізичних осіб» його платниками є нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження з території України.
Згідно з пп.9.11.1 п.9.11 ст.9 вищеназваного закону доходи з джерелом їх походження з України, які нараховуються (ви¬плачуються, надаються) на користь нерезидентів, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими для резидентів. Певними особливостями для нерезидентів є ставка оподаткування, встановлена п.7.3 ст.7 закону (за винятком доходів, визначених у пп.9.11.3 п.9.11 ст.9 (проценти, дивіденди, роялті), до яких застосовуються ставки пп.7.1 та 7.2 ст.7 закону).
Ставка п.7.3 ст.7 закону за¬стосовується і до оподаткування доходу фізичної особи — нерезидента, отриманого від здавання в оренду нерухомості на території України.
Податковий агент оподатковує доходи, нараховані (виплачені) нерезидентам (крім процентів, дивідендів та роялті), зокрема, у вигляді орендної плати за ставкою п.7.3 ст.7 закону, якщо, відповідно до ст.21 закону, інше не передбачено міжнародним договором.
Відповідно до пп.9.1.3 п.9.1 ст.9 закону здавання в оренду нерухомості, що належить юридичній або фізичній особі — нерезиденту, здійснюється ви¬ключно через засноване ним постійне представництво на території України або юридичну особу — резидента (уповноважену особу), що виконує представницькі функції відносно такого нерезидента на підставі письмового договору, а якщо нерезидент є фізичною особою, виступає його податковим агентом відносно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від оподаткування.
Отже, здавання в оренду нерухомості, що розташована на території України і належить на праві власності нерезиденту, може здійснюватися виключно через юридичну особу — резидента, яка при цьому повинна виступати податковим агентом нерезидента.