Закон і Бізнес


Рік на незалежність


№41 (1028) 08.10—14.10.2011
1946

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій визнав право палестинського народу на створення незалежної держави. Документ одноголосно підтримали євродепутати.


У резолюції зазначається, що Старий світ і все міжнародне співтовариство мають підтвердити свою прихильність до безпеки Ізраїлю в межах власних кордонів. При цьому Європарламент заявив, що створити палестинську державу можна тільки шляхом переговорів з Ізраїлем. Депутати закликали знайти вирішення проблеми протягом року.

Документ визнає за Палестинською національною автономією право на створення власної держави в кордонах 1967 року. Єрусалим повинен стати столицею обох держав. При цьому одностороння зміна цих кордонів вважатиметься недійсною.

Заявку на визнання незалежності ПНА Генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну подав 23 вересня керівник автономії Махмуд Аббас. Проти розгляду заявки палестинців виступає Вашингтон, котрий уважає, що рішення про незалежність має бути ухвалене на підставі двосторонніх переговорів між Ізраїлем і ПНА.

Якщо не буде прийнято позитивної резолюції, палестинці звернуться до Генеральної Асамблеї ООН, більшість членів якої підтримують незалежність Палестини. Проте в цьому випадку ПНА отримає статус країни-спостерігача, що не має права голосу.