Закон і Бізнес


І до ворожки не ходи!

Парламент вирішив заборонити рекламу магічних послуг


№41 (1028) 08.10—14.10.2011
2218

Парламент підтримав у першому читанні законопроект, який забороняє рекламу окультних послуг на телебаченні та в друкованих ЗМІ. Крім цього, новації не дозволяють проводити містичні сеанси в прямому ефірі.


Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту населення та інформаційного простору від негативного впливу)» (№8371) поданий групою нардепів з різних фракцій. У пояснювальній записці зазначено, що вітчизняне телебачення та інші ЗМІ заполонили різноманітні комерційні програми, де пропонуються платні послуги знахарів, чаклунів, шаманів, магів та екстрасенсів.

За словами ініціаторів змін, сплеск зловживань, пов’язаних з наданням окультних послуг, відбувся після включення до Державного класифікатора професій ДК 003-95 таких професій, як астролог, ворожка та хіромант. Парламентарі наголошують, що таким чином фактично відбулася негласна легалізація всього сектору окультно-містичних послуг.

При цьому включені до класифікатора професії не мають ні критеріїв атестації або контролю за якістю наданих послуг, ні державних навчальних програм щодо підготовки відповідних «спеціалістів».

Нардепи зазначають: надання окульт­них послуг здійснюється безконтрольно та на власний розсуд магів і ворожок, а це призводить до масових зловживань у цій сфері, заподіяння тяжких психічних травм, обману громадян та шахрайського виманювання грошей. Ще складніша ситуація з містичними сеансами в телеефірі, адже тих, хто проводить їх, часто звинувачують в обмані населення.

Саме тому, на думку народних обранців, потрібно запровадити обмеження щодо реклами послуг знахарів, астрологів, чаклунів та інших містиків, а також заборонити надання «містичних послуг» у прямому ефірі.