Закон і Бізнес


Комітетське обмеження

Парламент працюватиме відповідно до реформи


Законотворчість, №34-35 (969-970) 25.08—03.06.2010
2502

Законом «Про судоустрій і статус суддів» змінено порядок обрання судді на посаду безстроково та звільнення судді, обраного безстроково. Іншою стала і роль парламенту в цьому процесі, тому народні депутати пропонують закріпити від¬повідні новації в Регламенті.


Згідно з реформою всі питання, пов’язані з обранням суддів безстроково та їхнім звільненням (проведення перевірок, розгляд звернень фізичних та юридичних осіб та ін.), мають розглядатися, відповідно, у Вищій ква¬ліфікаційній комісії суддів та Вищій раді юстиції. У свою чергу парламентські рішення прийматимуться за рекомендаціями цих органів.
З цією метою запроваджується скорочена процедура обрання суддів безстроково та їх  звіль¬нення: питання включатимуться до порядку денного сесії парламенту позачергово без голосування та безпосередньо розглядатимуться ВР.
Водночас, на думку нар¬депа Дмитра Притики, є необхідність урегулювання порядку надання ВР згоди на затримання чи арешт суддів. Отже, положення Регламенту ВР та закону «Про комітети Верховної Ради України», які на сьогодні не відповідають вимогам судової реформи, підлягають перегляду.
Проектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відпо¬відність із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» (№7028) пропонується внести корективи до Регламенту ВР, передбачивши, що питання обрання судді безстроково та звільнення судді, обраного безстроково, роз¬глядатимуться на пленарному засіданні парламенту за скороченою процедурою, тобто без опрацювання в комітетах.
Також у проекті міс¬титься пропозиція доповнити Регламент новим розділом, який визначатиме порядок розгляду питань про надання згоди на затримання чи арешт судді.
Крім того, автори документа хочуть передбачити виступ голови Державної судової адміністрації під час обговорення проекту держбюджету в першому читанні.