Закон і Бізнес


Робота судового секретаря зараховується до правового стажу


30.08.2011 15:57
2519

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури у рішенні від 17.06.2011 № VI/6-234 дійшла висновку, що робота на посаді секретаря судового засідання є стажем роботи у галузі права.


А, отже, дає особі право на допуск до складання кваліфікаційних іспитів і отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, за умови наявності дворічного стажу роботи після отримання вищої освіти з присвоєнням кваліфікації не нижче спеціаліста.

Такий висновок обгрунтований положеннями наказу Державної судової адміністрації від 20.07.2005 року № 86, згідно з яким на посаду секретаря судового засідання призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог щодо стажу роботи. А згідно з Порядком складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури до стажу роботи в галузі права зараховується діяльність на посадах судді, прокурора, слідчого, юрисконсульта, нотаріуса, а також інших посадах, які вимагають наявності вищої юридичної освіти як підстави для заняття таких посад , пише ЛІГА:ЗАКОН.

Нагадаємо, згідно зі ст. 2 Закону "Про адвокатуру" адвокатом може бути особа, яка має вищу юридичну освіту, підтверджену дипломом України або відповідно до міжнародних договорів України дипломом іншої країни, стаж роботи в галузі права не менше двох років, володіє державною мовою, склала кваліфікаційні іспити і отримала в Україні свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.