Закон і Бізнес


Головний у підготовці

Новий ректор НШС пообіцяв: у судовій системі працюватимуть лише достойні


«Моя діяльність буде спрямована на підвищення якості підготовки суддівського корпусу», — запевнив М.Оніщук.

№47 (1137) 23.11—29.11.2013
МАЙЯ БАЙРАК
1584

Трохи більше року НШС була без ректора. Його обов’язки тимчасово виконувала проректор з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна. Нещодавно Вища кваліфікаційна комісія суддів поставила крапку в кадровому питанні структури, яка займається підготовкою суддів, призначивши її очільника.


Минулого року на початку жовтня ВККС звільнила з посади ректора НШС Василя Маляренка, призначеного 21.12.2010. Підставою стала його заява про звільнення «за власним бажанням у зв’язку із сімейними обставинами». Після її задоволення 9.10.2012 комісія поклала тимчасове виконання обов’язків ректора на проректора НШС з науково-дослідної роботи Н.Шукліну. Протягом року це питання не вирішувалося. Згодом ВККС знайшла потрібну кандидатуру, і засідання 18 листопада увійшло в історію НШС як день призначення другого ректора.

Як з’ясувалося, претендент на крісло очільника був лише один. «Ми пропонуємо, щоб ректором НШС став Микола Оніщук», — повідомив голова ВККС Ігор Самсін і зачитав коротку біографію кандидата.

«Чи є в когось заперечення або інші пропозиції?» — поцікавився голова комісії в проректорів НШС. «На правах тимчасово виконуючого обов’язки ректора НШС можу сказати від імені всіх нас: ми вважаємо, що кращої кандидатури на цю посаду, ніж М.Оніщук, немає і не може бути! Тож будемо тільки раді працювати з ним», — заявила Н.Шукліна.

Проректори у свою чергу не озвучили ні запитань до кандидата, ні будь-яких сумнівів щодо його кваліфікації. Мовляв, і знають давно, і працювати разом доводилося. А от члени комісії цікавилися, чи не передумав М.Оніщук, бува, обіймати посаду ректора НШС. Член ВККС Віктор Мікулін поставив навіть конкретне запитання: чи зможуть в НШС працювати науковці?

Проте кандидат у ректори не поспішав з відповіддю, пояснивши, що «треба вийти на засідання комісії з комплексними пропозиціями, напрацюваннями, щоб прийняти рішення із цього питання». М.Оніщук наголосив: «Важливо, що НШС — єдиний орган, який займається підготовкою суддів, а не навчальний заклад».

Більше запитань до кандидата не було. Після обговорення за зачиненими дверима І.Самсін озвучив рішення комісії: «Призначити М.Оніщука ректором НШС».

«Сподіваємося, наша спільна тісна робота принесе хороші результати», — спрогнозував голова ВККС.

Не утримався від прогнозів і новопризначений ректор НШС. М.Оніщук запевнив: «Моя діяльність буде спрямована на підвищення якості підготовки суддівського корпусу». Він також пообіцяв попрацювати над питанням доступу до професії та зробити все можливе, «щоб у судовій системі працювали тільки достойні».