Закон і Бізнес


Банкомати без комісії


№33 (1020) 13.08—23.08.2011
1371

У Верховній Раді пропонують заборонити банкам стягувати комісійні при зніманні коштів з платіжної картки незалежно від того, якій фінустанові належить банкомат.


Відповідні пропозиції містяться в проекті «Про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» (№9045), що його зареєстрував бютівець Андрій Шевченко.

У пояснювальній записці до проекту автор зазначає, що залежно від банку комісія за одну трансакцію сягає до 1,5% від суми знятих коштів. На думку А.Шевченка, економічна доцільність цієї процедури є сумнівною.

За словами нардепа, така практика не тільки створює непорозуміння між банком і клієнтом, а й не сприяє формуванню в громадян мотивації користуватися банківськими картками й електронними розрахунками. При цьому в деяких країнах уже або обмежили комісійні, або заборонили стягувати їх при зніманні коштів у банкоматах інших фінустанов.

Нардеп переконаний, що ухвалення законопроекту сприятиме розвит­ку банківського сектору й економіки в цілому. Правда, є певний ризик: фінустанови, що володіють мережами банкоматів, можуть утратити гроші, які збираються за знімання коштів. Проте парламентар уважає, що витрати на підтримку мережі банкоматів можна покрити завдяки підвищенню тарифів на обслуговування платіжних карток в межах так званих зарплатних проектів, оскільки вони, за його словами, є прозорішими, а отже, і зрозумілішими для клієнтів.